Заготівля очерету

Дах з очерету: як заготовляється такий будівельний матеріал

Очеретяна покрівля в усьому світі вважається одним з найбільш елітних варіантів і особливо цінується за високу екологічність. І це дійсно так, адже очерет - рослина. Він росте на берегах водойм, заболочених ділянках луків і в гирлах річок. Але щоб мати можливість використовувати подібний матеріал для даху, необхідно правильно його заготовити.

В яку пору року починається заготівля

На початку осені очерет «засинає», набуваючи золотисто-коричневий відтінок. У період перших заморозків його листя опадає, що стає знаком: пора «збирати врожай». Звучить незвично, але саме зима - період першого етапу заготовки такого екологічного будівельного матеріалу, адже для цього ще потрібно, щоб зійшла вода, а заплава замерзла, вкрившись льодом.

Збір може виконуватися вручну або спеціальними комбайнами. Потім кожне стебло вручну очищується від листя, трави і формується в спеціальні снопи. Потім складаючи по 50 снопів, створюють євротюки, які в подальшому і транспортуються до місця створення покрівлі. Але перед цим очерет повинен «відлежатися» в сухому приміщенні не менше 12 місяців.