Чому дах з очерету? Переваги природної покрівлі

Чому дах з очерету? Переваги природної покрівлі

Дах з очерету зачаровує з першого погляду своєю індивідуальністю та натуральною розкішшю. Він здатен гармонічно та вдало поєднатись із ландшафтом і довколишнім середовищем. Всі естетичні та практичні переваги природної покрівлі не суперечить одне одному, створюючи відчуття затишного гніздечка, куди хочеться повертатись щодня. Саме таку ціль ставлять перед собою майстри нашої компанії, розробляючи проект та монтаж покрівлі даху з очерету в Україні.

На сьогоднішній день прогрес будівництва покрівлі інтенсивно рухається вперед – споживач шукає кращі технології, які відповідатимуть запиту сучасності. Адже вірно обрана покрівля даху є кращою інвестицією в майбутнє всієї будівлі загалом. І те, що здавалось давно пережите нашими предками в минулому стає все більш актуальним і затребуваним в сьогоденні. Без всіляких перебільшень, покрівля з очерету зайняла вагому нішу на ринку будівельних матеріалів та з кожним роком впевнено крокує вперед, завойовуючи прихильність все більшою кількості українських споживачів.

Наші майстри пропонують монтаж даху з очерету, який стане фундаментальною частиною закінчення всього будівництва. У нас враховані всі елементи монтажу очеретяного даху, які поєднанні між собою з особливою увагою та високими практичними навиками в роботі. Ми займаємось монтажем покрівлі з очерету для заміських будинків, котеджів, дач, ресторанів, кафе, альтанок, пляжних територій тощо.

Монтаж даху з очерету – в чому переваги та особливості?

В якості матеріалу для покрівлі відбирають гладкі стебла очерету, товщина яких складає 5-8 мм, а висота від 1500 до 2500 мм. Квадратний метр покриття з очерету має вагу до 40 кг в сухому вигляді. Така сировина має високу гнучкість і міцність, тому у роботі снопи очерету досить зручні для укладки. Рекомендується монтаж даху з очерету для будівель, які мають просту форму з кутом нахилу від 30 до 45 градусів. Якщо при монтажі та розробці дотриманні всі технологічні правила укладки, тоді очеретяний дах прослужить багато років для своїх власників.

Коли ж оцінювати використання очерету в будівництві, то він володіє рядом вагомих переваг, які сприяють для його активного використання. Про це говорять безліч досліджень в країнах Європи, підтверджуючи якісні та практичні властивості даху з очерету з поміж інших покрівельних матеріалів.

Отож, далі поговоримо про кожну з переваг більш детально, щоб впевнитись в доцільності вибору саме такої покрівлі.

Екологічність. Очерет є природною сировиною без всіляких шкідливих випарів. Навіть після багатьох років експлуатації очерет на даху буде безпечним та екологічним матеріалом, не завдаючи шкоди здоров’ю людини. В такій оселі можна відчути подих самої природи, власне, саме цього прагне сучасний споживач.

Теплоізоляція. Стебла очерету укладаються завтовшки до 35 см, що в свою чергу утворює кращий теплозахист в будь-яку пору року. Улітку буде прохолодно, а взимку тепло буде зберігатись в будівлі. Завдяки цьому не доведеться проводити додаткові роботи теплоізоляційних робіт. Свого роду такий собі «природний кондиціонер» всієї будівлі.

Звукоізоляція. Структура товстого шару очерету має трубчасту порожнину, яка наповнена повітрям між стеблами. Це слугує гарантії повної ізоляції від шуму, порівнюючи з покрівельними матеріалами, такими як профнастил чи металочерепиця. Варто вказати, що очерет монтується на дах дуже щільно, але при цьому не дає навантаження на стіни самої будівлі.

Водонепроникність. Через те, що очерет росте у вологому середовищі на нього нема ніяких впливів води. Навіть найсильніша проливна злива здатна промочити лише від 3 до 7 см покрівлі, а висихає такий дах досить швидко. А ще він не буде підгнивати та пріти, а також у ньому не буде селитись цвіль, грибок чи мох. Тут можна зазначити також, що очерет не буде до смаку гризунам чи іншим шкідникам, які у ньому пробують оселитись.

Естетичність. Завдяки гнучкості стебел очерету можна створити покрівлю різної архітектурної форми. Відзначимо, що з плином часу така покрівля стає більш витриманого і благородного відтінку, гармонійно поєднуючись з природою довкола. Якщо всі нюанси в укладанні даху з очерету дотриманні, то будинок буде мати неймовірно гарний вигляд з поміж стандартних покрівель.

Довговічність. Це досить важлива перевага даної покрівлі. Вірно укладений очеретяний дах, без втрат своїх особливостей, може прослужити господарю від п’ятдесят і навіть більше років. А ще його не потрібно очищати чи фарбувати. А якщо ж виникне необхідність невеличкого ремонту покрівлі, то самі латки в конкретних місцях пошкодження можна досить легко замінити на нові. Оновлений сніп очерету може трішки різнитись від старого покриття, але з часом відтінок зрівнюється під впливом зовнішніх факторів навколишнього середовища.

Без всіляких сумнівів, схилившись на користь покрівлі з очерету ви завжди із задоволенням будете повертатись у власний дім. Очеретяний дах надасть вишуканого та ошатного європейського стилю будь-якій будівлі, а якісний екологічний матеріал наблизить до матінки-природи, якої так не вистачає в бурхливому світі.

Читайте також: Дах з очерету: як заготовляється такий будівельний матеріал.