Монтаж очеретяної покрівлі своїми руками: варто чи ні
Монтаж очеретяної покрівлі своїми руками: варто чи ні? Чоловіки в нашій країні вміють якщо не все, то багато що: поміняти розетку, встановити побутову техніку, прошпаклювати стіни і стелю. Тому може здатися, що покрівельні роботи їм теж по плечу.
В інтернеті легко знайти безліч інструкцій, як перекрити дах популярним сьогодні екологічно чистим матеріалом – очеретом. Але без досвіду слідувати просто відео не варто, адже весь процес має безліч нюансів, а фахівці такого профілю навчаються подібного ремеслу від 6 місяців до трьох років.
Нюанс перший – заготівля
Збір очерету виконується після перших заморозків, коли у рослини обпадає листя, і вона набуває золотисто-коричневий відтінок. Після ручного збору або виконання цього процесу спеціальним комбайном, стебла очищаються від листя і трави, вкладаючись в снопи. Їх потрібно добре просушити, тому матеріал чекає своє використання в середньому 12 місяців. Щоб самостійно заготовити очерет для одного будинку, потрібно затратити багато часу.
Нюанс другий – обробка
Для збільшення рівня пожежної безпеки очерет покривають спеціальним засобом антипиреном, що самому в домашніх умовах виконати практично неможливо.
Нюанс третій – технологія монтажу
Тут настільки багато особливостей, що відео в інтернеті точно не зможе їх передати. Наприклад, важлива довжина снопа для окремих ділянок, кут нахилу покрівлі, створення системи водостоку. Саме тому краще відразу звернутися до професіоналів, які створять екологічну і презентабельну покрівлю.
Читайте також: Важливі правила монтажу даху з очерету.