Який догляд за дахом з очерету?

Який догляд за дахом з очерету?

Ваш вибір покрівля з природних матеріалів, а саме – дах з очерету? Тоді вам неодмінно потрібно знати про основні особливості догляду. Адже, як відомо, простіше проблему попередити, ніж пізніше вирішувати її руйнівні наслідки. Своєчасний та належний догляд допоможе продовжити терміни експлуатації вашої покрівлі понад п’ятдесят років.

Очерет є природним та екологічним матеріалом, який зовсім не завдає ніяких проблем при експлуатації. А його неймовірні властивості не зрівняються ні з одною покрівлею, що пропонує ринок для свого споживача: природна компенсація температур у будь-яку пору року, екологічність, висока стійкість до водопроникності, краща звукоізоляція, довговічність та інше. Цей вагомий перелік переваг з кожним роком збільшу попит даної покрівлі на теренах і нашої держави. Якщо вибір вже зроблено на користь очеретяного даху, тоді варто поговорити про те, що потрібно знати власнику, щоб покрівля була хорошою окрасою багато десятків років, при цьому зберігаючи всі свої переваги натурального матеріалу.

По-перше, подбати, щоб біля будівлі вірно були розміщенні дерева. Варто насаджувати їх так, щоб гілки не затуляли сонячне проміння та не нависали над покрівлею. Стежити за листям, яке опадає восени, щоб воно не затримувалось на будівлі, адже їх гниття може руйнувати латки очерету.

По-друге, також доцільно згадати питання щодо пожежної безпеки. Спеціальна закрита технологія монтажу даху з очерету значно знижує небезпеку спалахування такого природного матеріалу. Висока щільність стебел внутрішніх шарів покрівлі позбавляє їх можливості розгоряння без припливу повітря. А якщо ще й застосовувати раз на декілька років спеціальну антипіренову обробку, тоді такий дах буде гарантовано невразливим для полум’я. Тут вже без допомоги фахівців даху з очерету вам не обійтись.

По-третє, не слід забувати про комплексний огляд даху загалом. Це можна робити як самостійно, так і викликати на допомогу бригаду спеціалістів покрівель з очерету. Такий огляд потрібно проводити раз на декілька років. А при виявленні будь-яких пошкоджень, фахівці з легкістю можуть замінити старі снопи очерету на нові. Не потрібно замінювати повністю все покриття, а тільки пошкодженні ділянки, що дуже зручно.

Пам’ятайте, своєчасний догляд обійдеться значно дешевше, ніж капітальний ремонт всього даху з очерету. Рекомендуємо проводити ремонтні роботи з метою реставрації перших верхніх шарів. Коли на даху стануть з’являтись характерні горизонтальні лінії та оголюватись підв’язки – це і буде першою ознакою, щоб якнайшвидше перестелити снопи покрівлі.

Якщо дотримуватись всіх перерахованих вище правил, тоді, без сумніву, очеретяний дах прослужить вам максимально довго і ефективно. А якщо вам потрібна кваліфікована консультація щодо покриття з очерету – завжди готові вам допомогти у всіх питаннях!

Читайте також: Дах з очерету: як заготовляється такий будівельний матеріал.