Будинок виключно з натуральних матеріалів: чи можливо таке?

Будинок виключно з натуральних матеріалів: чи можливо таке?

В умовах поганої екології хочеться максимально оточити себе натуральними матеріалами: одягом з льону та бавовни, фермерськими продуктами, органічною косметикою. Якби ще й будинок будувався виключно з екологічно чистих матеріалів: чи можливо таке? Так, це цілком реально, і сучасні будівельні компанії починають зводити саме такі споруди. Спробуємо розібратися, що ж вони використовують у своїй роботі:

1. Кладка, стіни, фасад. Для таких цілей застосовується саман – суміш з глини, піску, землі, води. Термін його служби кілька століть. Арболит – не менше довговічний і натуральний матеріал на основі бетону і деревини. Він легкий, не гниє на відміну від звичайного дерева, пропускає повітря, служить не менше 50-ти років.

2.Дах. В останні роки покрівля виконується з очерету, спеціально обробленого антипіренами – речовинами для зниження його горючості. Крім повної натуральності, перевагами такого матеріалу є його водовідведення, повітрообмін і термін служби в півсторіччя.

3.Теплоізоляція. Для утеплення стін також можуть використовуватися натуральні матеріали – вовна, мох, торф і навіть відходи деревообробної промисловості. Вони пресуються в вигляді матів для більш зручного використання.

Читайте також: Будинок в етнічному стилі: які матеріали ідеально підійдуть.